December beköszöntével mindannyian izgatottan várjuk a Mikulást, és nincs is jobb módja az időtöltésnek, mint együtt készülődni a nagy napra. Ebben segítenek nekünk GyurManó és barátai, akiknek történetei megelevenednek az Adventi Kalendárium ablakaiban.
A 6. ablak mögött most egy különleges mese, Az aranycsíkos sapka titka rejlik, amelyben GyurManó és barátai varázslatos karácsonyfadíszeket készítenek gyurmából, hogy feldíszítsék a Mikulás-fát. A történet nemcsak a karácsony varázsát hozza el, hanem arra is inspirál, hogy mi magunk is alkossunk valami szépet és egyedit.
Készítsünk díszeket mi is gyurmából, éppúgy mint GyurManóék!
A gyurmázás nemcsak szórakoztató, de remek lehetőség arra is, hogy a gyerekekkel közösen alkossunk, akár családi körben otthon, vagy pl. oviban rendezett családi napon. Egyszerű süti kiszúróformákkal is szép díszeket készíthetünk. Hagyhatjuk simán, vagy apró gyöngyökkel, strasszkövecskékkel is díszíthetjük kedvünk szerint.
Használhatunk színes gyurmát, de szépek lesznek egyszerű sima, fehér gyurmából is. Ne felejtsük el kilyukasztani őket, mert száradás után már nem tudjuk.
Mikulás-mondóka: Énekeljünk és gyurmázzunk együtt!
A Mikulás-várás közben még vidámabb lehet az alkotás, ha közben egy kedves mondókát is megtanulunk. Nézzétek meg ezt a kis rövid videót, és mondjátok együtt a gyerekekkel, hogy még meghittebbé tegyétek az ünnepi készülődést!
Mikulás figurák a nagyobbaknak
Ha nagyobb gyerekekkel szeretnétek alkotni, inspirációt meríthettek a mellékelt képekből. A képeken látható gyurmából készült Mikulás figurák akár ajándékként is megállják a helyüket, de egy varázslatos karácsonyi dísz is lehet belőlük.
A Mikulás figura készítéshez néhány ötlet:
- Formázzátok meg a figura testét, karját, lábát.
- Készítsetek kedves mosolygó arcot és hosszú fehér szakállat.
- Tegyetek rá piros sapkát és ne feledjétek a fehér szőrmét a széleken.
- Adjátok hozzá a Mikulás jellegzetes övét és csizmáját.
Beletehetjük egy kis képkeretbe, de lehet belőle hűtőmágnes, vagy karácsonyfadísz, de csak így önmagában is aranyos ajándék lehet.
Készíthetünk térbeli, álló Mikulás figurát is.
- Először formázzunk rózsaszín gyurmából egy hengert. Stabilabban megáll, ha zömökebbre formázzuk.
- A fejrészt gömbölyítsük le.
- Adjunk rá piros gyurmából hosszú kabátot és vékonyabb gyurmahurkából készítsük el a karokat és fehér gyurmából prémet a szegélyekre.
- Adjunk neki bajuszt és szakállat, alakítsuk ki az arcát.
- Tegyünk a fejére mikulás sapkát.
Az Adventi Kalendárium meséi
Az Adventi Kalendárium minden ablaka mögött egy-egy varázslatos történet rejtőzik GyurManóról és barátairól. Ezek a mesék nemcsak szórakoztatnak, hanem segítenek megélni a várakozás izgalmát, és inspirálnak arra, hogy közösen készüljünk az ünnepekre.
Ne felejtsétek, hogy az alkotás során nemcsak szép díszek készülnek, hanem értékes emlékek is születnek, amelyekre évek múltán is szívesen gondolunk vissza. Kezdjük el már ma, és töltsük meg az otthonunkat a kézzel készített díszek varázsával!
GYURMANÓK ÖTLETTÁRA
Készítsük el a mesében szereplő fenyőfát!
- Zöld gyurmából sodorjunk kisebb-nagyobb hurkákat.
- A hurkák egyik felét ujjunkkal nyomkodjuk, lapítsuk le.
- Fenyő alakot formázva, nagyság szerint helyezzük el őket (kicsit elcsúsztatva) egymás fölé.
- Készítsük el a törzsét.
- Formázzunk mikulás sapkát és illesszük a fa tetejére.
- Kedvünk szerint díszíthetjük apró színes gyurmagolyócskákkal és csillagokkal, vagy gyöngyökkel, strasszokkal, stb. ki mivel szeretné…
❣️ Ez az ötlet egy csipetnyi ízelítő a 2025 januárban induló „GYURMANÓK ÖTLETTÁRA” zárt csoportban elérhető ötletek sokaságából, melyek az aktuális mesékhez, ünnepekhez, eseményekhez kapcsolódógnak. Lesznek benne különleges tippek, trükkök, technikai leírások, lépésről-lépésre videók, és sok más is, amelyet csak és kizárólag a zárt csoport tagjaival osztok meg.
👉 IRATKOZZ FEL A >>> HÍRLEVÉLRE! <<< Ne maradj le a csoport indulásáról! 😉